Hezkuntza

Grabaketak (183)

# Erref. Izenburua Data Iraupena Herria Elkarrizketatzaileak
101 294 294 - Jean-Baptiste (Battitta) Amorena - Sauveur (Xalbat) Eyherachar - Jérôme Etchebarne 2017-06-22 1:44:33 Lekorne Terexa Lekumberri
102 299 299 - Miguel Torre - Chantal Torre 2017-10-10 1:57:12 Mugerre Terexa Lekumberri
103 300 300 - Joseph (Jo) Maris 2017-10-24 1:30:11 Donibane Garazi Terexa Lekumberri
104 304 304 - Dominika Daguerre 2017-11-14 2:00:46 Baiona Terexa Lekumberri
105 305 305 - Margita Mathieu 2017-11-16 1:13:55 Garrüze Terexa Lekumberri
106 315 315 - Maite Irazoqui 2018-06-18 1:28:26 Baiona Terexa Lekumberri
107 316 316 - Mikel Erramouspé 2018-06-26 1:29:33 Aldude
108 317 317 - Fantxoa Dascon 2018-07-03 1:24:49 Idauze-Mendi Terexa Lekumberri
109 318 318 - Michel Mendiboure 2018-07-12 1:18:54 Senpere Terexa Lekumberri
110 324 324 - Margaita Etchelecu 2018-08-23 1:07:31 Donibane Garazi Terexa Lekumberri
111 328 328 - Arnaud (Arño) Cachenaut 2018-09-14 1:32:00 Ahurti Terexa Lekumberri
112 343 343 - Marie-Anne (Maiana) Landaboure 2019-02-20 0:00:00 Ortzaize Terexa Lekumberri
113 347 347 - Frédéric Landaboure 2019-04-11 0:00:00 Ortzaize Terexa Lekumberri
114 355 355 - François Unhassobiscay 2019-07-25 0:00:00 Hiriburu Terexa Lekumberri
115 AAZ-001 AAZ-001 - Allande Etxart 2011-09-10 0:14:00 Altzai-Altzabeheti-Zunharreta Alex Artzelus
116 AHA-001 AHA-001 - Manex Lanatua 2015-02-10 0:45:00 Ahatsa-Altzieta-Bazkazane Alex Artzelus
117 AIO-002 AIO-002 - Philippe Dulau 2011-09-09 0:38:00 Arüe-Ithorrotze-Olhaibi Alex Artzelus
118 ALD-002 ALD-002 - Leon Arambel 2010-08-03 1:38:00 Aldude Xan Aire
119 ATH-001 ATH-001 - Pierra Arhancet - Marianne Arhancet Üthürri 2010-02-16 1:23:00 Atharratze-Sorholüze Xan Aire
120 BAR-001 BAR-001 - Battitta Sagardoi 2008-03-21 1:03:00 Barkoxe Ahotsak.eus
121 BAR-007 BAR-007 - Maidalena Irabarnia 2015-03-30 0:40:00 Barkoxe Alex Artzelus
122 BDZ-002 BDZ-002 - Maddi Sabarots 2013-02-15 0:40:00 Bardoze Ahotsak.eus
123 BDZ-007 BDZ-007 - Yvonne Quesson 2014-01-08 0:48:00 Bardoze Ahotsak.eus
124 BTU-003 BTU-003 - Joaquin Arizaga 2010-03-09 1:06:00 Biriatu Xan Aire
125 DL-1 DL-1 - Rémi Dupérou - Jean-Pierre Esain 2012-05-02 1:50:54 Donibane Lohizune Xan Aire
126 DL-2 DL-2 - Ernest Etcheverry 2012-04-23 2:07:49 Senpere Xan Aire
127 DL-3 DL-3 - Ernest Etchevers 2012-03-20 1:15:17 Donibane Lohizune Xan Aire
128 DL-4 DL-4 - Joseph Arrieta 2012-06-05 1:00:30 Donibane Lohizune Xan Aire
129 DL-5 DL-5 - Joseph Miura 2012-04-17 1:12:36 Donibane Lohizune Xan Aire
130 DL-6 DL-6 - Conchita Etchezaharreta 2012-04-11 1:51:56 Donibane Lohizune Xan Aire
131 DL-7 DL-7 - Jakes Telleria-Adam 2012-05-22 0:50:04 Donibane Lohizune Xan Aire
132 DL-8 DL-8 - Michel Sedes 2012-04-03 1:16:46 Donibane Lohizune Xan Aire
133 DL-9 DL-9 - Michel Vaslin 2012-06-20 1:09:33 Ziburu Xan Aire
134 DL-10 DL-10 - Eugène Olasagasti 2012-07-09 1:05:01 Donibane Lohizune Xan Aire
135 DL-11 DL-11 - Ramuntxo Telleria 2012-07-09 1:28:40 Azkaine Xan Aire
136 DL-12 DL-12 - Albert Kaempf 2012-07-20 1:27:03 Ziburu Xan Aire
137 DL-13 DL-13 - Kattalin Ithurralde 2011-03-10 1:09:02 Donibane Lohizune Terexa Lekumberri
138 DLO-001 DLO-001 - Hélène Legarto 2009-11-17 1:00:00 Donibane Lohizune Xan Aire
139 DOP-001 DOP-001 - Pettan Prebende 2015-01-16 1:07:00 Donapaleu Ahotsak.eus
140 EKE-5 EKE-5 - Mayi Oçafrain 2009-06-15 0:05:27 Donibane Garazi Maite Deliart
141 EKL-11 EKL-11 - Maiana Aguerre 2019-08-21 0:26:04 Itsasu Jasone Iroz
142 ETR-001 ETR-001 - Jean-Pierre Charo 2011-09-09 0:40:00 Etxarri Alex Artzelus
143 ETR-002 ETR-002 - Cecile Etxeberri 2011-09-09 0:28:00 Etxarri Alex Artzelus
144 GAM-003 GAM-003 - Erramun Negeloua 2015-05-06 0:44:00 Gamarte Alex Artzelus
145 HEN-001 HEN-001 - Extefana Irastorza 2009-11-09 1:09:00 Hendaia Xan Aire
146 HEN-003 HEN-003 - Andoni Etxarri 2009-12-22 1:31:00 Hendaia Xan Aire
147 HEN-004 HEN-004 - Eustaquia Urkia Berra 2010-03-08 1:24:00 Hendaia Xan Aire
148 HEN-007 HEN-007 - Gorka Artetxe Sarasola - Miren Artetxe Sarasola 2014-10-31 0:57:00 Hendaia Ahotsak.eus
149 IAZ-003 IAZ-003 - Zelie Haranberri 2014-12-02 0:33:00 Izura-Azme Alex Artzelus
150 LAN-001 LAN-001 - Mixel Sainte-Marie 2010-02-16 1:22:00 Landibarre Xan Aire

Pasarteak (347)

# Erref. Izenburua Herria
101 141-13 Pariseko formakuntza klasikoa: Alexandre Volonine-ren kurtsoak Biarritz
102 141-14 Pariseko formakuntza klasikoa: Yves Brieux-Ustaritz maisuaren kurtsoak Biarritz
103 141-16 Oldarrako koregrafoa eta erakaslea: Dantzariak profesionalki formatzea Biarritz
104 141-20 Dantza maisua eta erakasle Oldarran: Conté metodoa Biarritz
105 141-21 Misio arduradun Kultura ministeritzarengandik Biarritz
106 141-22 Irakasle Baionako Kontserbatorioan 1982tik 2005era Biarritz
107 141-23 Baionako Kontserbatorioa: Euskal balet klase baten sortzea Biarritz
108 142-2 Peio Jaury: eskola eta ibilbide profesionala Lekunberri
109 142-3 Peio Jaury musikariaren hastapenak La Lyre harmonian Auguste Steck-ekin Lekunberri
110 142-6 Henri Uhaldeborde: aurkezpena Lekunberri
111 142-29 Dantza erakaskuntza Ahatsa, Duzunaritze, Lekunberri eta Mendibeko herrien arteko eskola bateratuan Lekunberri
112 142-30 Dantza erakaskuntza: P. Escande, N. Etcheverry, P. Laporte, Servan Anderea eskola emaileak Lekunberri
113 142-31 Euskal dantzaren erakaskuntza: Peio Reculusa, izengoitiz Marmisol Lekunberri
114 142-35 Euskararen lehen irakaspenak eskolan Lekunberri
115 143-2 Euskararen erabilpena Beskoitzeko eskoletan Senpere
116 143-12 Henri Duhau erakasle (1958-1959) Senpere
117 143-14 Oinak Arin taldeko lehen erakasleak: Aphataberry apeza eta Koldo Zabala Senpere
118 144-1 Aurkezpena Urdiñarbe
119 144-3 Alale Arricau eta beste Xiberotar dantza maisuak Urdiñarbe
120 144-9 Irakaspena neskeri eta xiberotarrak ez direneri Urdiñarbe
121 144-10 Bere belaunaldiko irakasle bakarra Urdiñarbe
122 145-1 Haurtzaroa eta eskola Sara
123 146-1 Yvette Germain-en aurkezpena. Irisarri Ospitaleako oroitzapenak. Larzabale-Arroze-Zibitze
124 146-2 Michel Germain: aurkezpena Larzabale-Arroze-Zibitze
125 146-9 Ohidurak elkartearen formakuntza ikastaldiak Larzabale-Arroze-Zibitze
126 147-11 Koldo Zabala dantza maisua eta bere emaztea Maite Kanbo
127 147-19 Koldobika Robles-Aranguiz dantza maisua Kanbo
128 148-3 Eskola Kanbo
129 148-13 Mutxikoen praktika bizia Itsasun Kanbo
130 148-22 Kanboko txistu eskolako sorkuntza Kanbo
131 148-25 Betti Bidart-en irakasle Kanbo
132 149-1 Familia eta eskola : bi kontrako mundu Ahurti
133 149-25 Grekoaren ikastea bere ikasketa denboran Ahurti
134 149-26 Hebreeraren ikastea Israelen Ahurti
135 149-27 Estrasburgoko teologia katoliko fakultatea eta aita sainduaren nazioarteko institutu biblikoa (Erroma) Ahurti
136 161-1 Familia aurkezpena, eskola, josturaren ikasketa Makea
137 162-1 Tristant Larramendy: Aurkezpena, eskola Donoztiri
138 163-1 Aurkezpena, biziko ibilbidea Iholdi
139 163-3 Ikasketa Belhagorry eta Elissalde apezekin ; Charles eta Fernand Franchisteguy anaiak Iholdi
140 163-4 Piarre Etcheverry dantza irakaslea Iholdi
141 165-5 Eskolatzea, Irisarriko eskolak 1920-1930 urteetan Irisarri
142 165-6 Hizkuntzen erabilpena : elebiduntasuna bizian, eta frantsesa eskolan Irisarri
143 165-7 Jarduera kulturalen eskasa eskolan Irisarri
144 165-9 Heziketa eta bizi profesionala Irisarri
145 166-6 Frantxoa Garat: ikasketak eta apezgaiaren formakuntza Ezpeleta
146 166-12 1950 hamarkadan Ezpeletako Baroien gaztelua : herriko etxea, eskola eta apezetxea Ezpeleta
147 168-3 Xaneta Sabarots Itsasuarraren aurkezpena Makea
148 168-7 Eskola Makea
149 169-3 Erramun Franchisteguy: ikasketak Lekornen Garroa jauregiko laborantza eskolan Iholdi
150 169-11 Euskal jauzien ikasketa Elissalde d'Akoka Jauna, Fernand eta Charlot Franchisteguy anaiekin Iholdi
CodeSyntax-ek garatua. Softwarea: Django.