Ipar Euskal Herriko ahozko memoriaren ataria
Sarrera
Grabaketak
Lekukoak
Herriak
Artxibo-funtsak
Gaiak
Lekukotasun sortak
Estatistika orokorrak
Berriak
Egitasmoa
Euskara
Français
Español
English
Euskara
Français
Español
English
Bilaketa aurreratua
Bilaketa aurreratua
Errobi
Eskualdea
Dena
Amikuze
Bidaxuneko lurraldea
Errobi
Errobi - Aturri
Euskal kostaldea - Aturri
Garazi-Baigorri
Hazparneko lurraldea
Hego Lapurdi
Iholdi - Oztibarre
Xiberoa
Artxibo-funtsak
Pirinio Atlantikoetako artxiboak
Euskal itsas ondarea
Euskal dantza
XX. mendeko bigarren erdiko mugimendu handiak
Aturriko isurialdea
Zapatagintza Hazparnen eta Zuberoan
Arberoa-Iholdi-Oztibarreko ahozko memoria
Lapurdiko ahozko memoria
Zuberoa
Ahozkotasuna Baxenabarren: Garazi-Baigorri
Amikuzeko ahozko memoria
Etnologo gazte - Manex Erdozaintzi-Etxart Kolegioa (2023)
Euskal kultur erakundeko artxiboak
Elkarrizketa tematikoak
SOKA, euskal dantzaren urratsetan
"Euskal kulturaren lekuko" elkarrizketak
Xaharren urratsetik
Kantuketan
Euskal kulturari buruzko mintzaldiak
Itsasuko herriko etxeko artxiboak
Euskal Herriko Ahotsak - Ahotsak.eus
Donibane Lohizuneko herriko etxeko artxiboak
Institut National de l'Audiovisuel (INA)
Maite Barnetche-ren "Euskal Herria orai eta gero" emankizunak (1971-1986)
Urdin Euskal Herri irratiko euskal artxiboak (1969-1990)
Funts pribatu desberdinak
Xipri Arbelbide funtsa
Jean-Pierre Lapouble funtsa
Koldo Zuazo - Grabazio-bilduma
Agustin Mendizabalen fondoa
"Maurice Abeberry omendua" elkartearen artxiboak
Ttipi-Ttapa Fundazioa - Erran.eus
Euskal antzerkiaz - Eugenio Arozenaren funtsa
Mikel Erramouspéren funtsa
Aldudarrak elkartearen funtsa
Guillaume Irigoyen funtsa
Alex Artzelus Mujika funtsa
Prusiako Komisio fonografikoaren artxiboak (Alemania)
Radiokultura
Elkarrizketak - Radiokultura.eus
Zapatagintza Hazparnen - Radiokultura.eus
Lapurdi irratia
Mucem
Irulegiko irratia
Aldudarrak Bideo
Euskokultur fundazioa
Gure irratia
Emaitza(k)
#
Lekukoak
Herria
Grabaketak
Pasarteak
1
AGUERRE Dominika
Itsasu
1
30
2
AGUERRE Norberto
Itsasu
1
30
3
AGUERRE Maiana
Itsasu
1
14
4
AGUERRE Pierre (Pierrot)
Luhuso
1
8
5
AINCIBOURE Louis
Itsasu
2
0
6
ARMSPACH Marko
Uztaritze
1
18
7
AZPEITIA Françoise
Ezpeleta
1
0
8
BERGARA Charles
Larresoro
3
2
9
BOUDON Félix
Kanbo
1
0
10
CAMBLONG Jean-Léon
Luhuso
1
3
11
CASTIGAR Marie Hélène
Kanbo
1
0
12
CASTORENE Bernard (Beñat)
Uztaritze
1
0
13
CAZAUBON Jose
Arrangoitze
1
18
14
CURUTCHET Jean-Pierre
Luhuso
1
3
15
CURUTCHET Anne-Marie
Luhuso
1
3
16
DARGUY Martin
Itsasu
1
6
17
DASSANCE Louis
Uztaritze
1
0
18
DOSPITAL Pierre
Ezpeleta
3
0
19
DUHALDE Anje
Uztaritze
4
5
20
DUHALDE Robert
Arrangoitze
1
0
21
DURRITÇAGUE Joseph
Itsasu
2
0
22
ECHEVARRIA Jesus
Kanbo
1
0
23
ECHEVARRIA Maielen
Kanbo
2
0
24
ELISSALDE Pierre Marcel
Luhuso
1
3
25
ELISSETCHE Janine
Itsasu
2
0
26
ELISSETCHE Jeanne "Janette"
Itsasu
1
29
27
ELSO Arnaud
Itsasu
1
0
28
ETCHEGARAY Roger
Ezpeleta
1
0
29
GARACOTCHE Dominique "Murritx"
Ezpeleta
1
0
30
GENIN Louis
Zuraide
2
0
31
GOIKOETXEA Arantza
Jatsu
2
21
32
HARAMBILLET Jean-Baptiste
Ezpeleta
3
0
33
HARISPOUROU Marceline
Itsasu
1
28
34
HARISPOUROU Paul
Itsasu
1
28
35
HEGUY Dominika
Itsasu
1
13
36
HERRAN Margari
Kanbo
1
25
37
HIRIBARREN Mikel
Itsasu
1
0
38
HIRIGOYEN Arantxa
Larresoro
1
17
39
HIRIGOYEN Lilian
Kanbo
1
0
40
HONTEBEYRIE LARZABAL Sabina
Jatsu
1
0
41
IBARRA Thérèse
Haltsu
1
0
42
IHAROUR Pierre
Itsasu
1
32
43
IPHARAGUERRE Xan
Ezpeleta
1
33
44
IRAÇABAL Jean
Larresoro
1
0
45
IRIART-URRUTI BERGARA Maddi
Zuraide
1
0
46
ISSURIBEHERE Laurent
Larresoro
1
4
47
ITÇAINA Michel
Itsasu
7
4
48
ITÇAINA Kati
Itsasu
1
0
49
ITÇAINA Xabier
Itsasu
2
10
50
KRECKELBERGH Jeanne
Kanbo
1
1
51
LABÉGUERIE Eneko
Uztaritze
1
0
52
LABÉGUERIE Michel
Kanbo
2
0
53
LAFITTE Piarres
Uztaritze
3
0
54
LANDART Daniel
Uztaritze
13
2
55
LANNES Arantxa
Uztaritze
1
11
56
LARRONDE Simone
Itsasu
1
16
57
LARRONDE Gratien
Itsasu
1
28
58
LARROULET Inès
Kanbo
1
25
59
LASKARAI URMENETA Leire
Itsasu
1
23
60
LOPATEGI Karmele
Jatsu
2
21
61
LOPATEGI Maria Rosa
Jatsu
2
21
62
MICHELENA Jean
Luhuso
1
0
63
MIRAL Henriette
Kanbo
1
25
64
NOBLIA Sauveur
Ezpeleta
3
0
65
OLHAGARAY Pierre
Itsasu
2
1
66
OLHAGARAY Manex
Itsasu
1
31
67
OLHAGARAY Jeanne
Itsasu
1
31
68
OSPITAL Peio
Itsasu
7
0
69
OYHARÇABAL Beñat
Uztaritze
1
0
70
OYHARÇABAL Gabriel (Gabi)
Uztaritze
1
0
71
PARIS Paskal
Itsasu
1
19
72
PIERRY André
Ezpeleta
1
0
73
POULOU Mayi
Itsasu
1
26
74
SAINT ESTEBEN Pantxoa
Uztaritze
3
2
75
SAINT-MARTIN Eugène
Zuraide
1
0
76
SARASUA LASKARAI Ainhoa
Itsasu
1
23
77
SARASUA LASKARAI Maddi
Itsasu
1
23
78
SARRATIA Mixel
Uztaritze
1
0
79
SOULE Beñat
Uztaritze
1
1
80
SUHAS Antoine
Arrangoitze
1
33
81
SUHAS Jean-Baptiste
Arrangoitze
1
12
82
URKIA Jean
Ezpeleta
1
0
83
ZUBIETA Mattin
Kanbo
1
32
CodeSyntax-ek garatua. Softwarea:
Django
.