Ipar Euskal Herriko ahozko memoriaren ataria
Sarrera
Grabaketak
Lekukoak
Herriak
Artxibo-funtsak
Gaiak
Lekukotasun sortak
Estatistika orokorrak
Berriak
Egitasmoa
Euskara
Français
Español
English
Euskara
Français
Español
English
Bilaketa aurreratua
Bilaketa aurreratua
Hazparneko lurraldea
Eskualdea
Dena
Amikuze
Bidaxuneko lurraldea
Errobi
Errobi - Aturri
Euskal kostaldea - Aturri
Garazi-Baigorri
Hazparneko lurraldea
Hego Lapurdi
Iholdi - Oztibarre
Xiberoa
Artxibo-funtsak
Pirinio Atlantikoetako artxiboak
Euskal itsas ondarea
Euskal dantza
XX. mendeko bigarren erdiko mugimendu handiak
Aturriko isurialdea
Zapatagintza Hazparnen eta Zuberoan
Arberoa-Iholdi-Oztibarreko ahozko memoria
Lapurdiko ahozko memoria
Zuberoa
Ahozkotasuna Baxenabarren: Garazi-Baigorri
Amikuzeko ahozko memoria
Etnologo gazte - Manex Erdozaintzi-Etxart Kolegioa (2023)
Euskal kultur erakundeko artxiboak
Elkarrizketa tematikoak
SOKA, euskal dantzaren urratsetan
"Euskal kulturaren lekuko" elkarrizketak
Xaharren urratsetik
Kantuketan
Euskal kulturari buruzko mintzaldiak
Itsasuko herriko etxeko artxiboak
Euskal Herriko Ahotsak - Ahotsak.eus
Donibane Lohizuneko herriko etxeko artxiboak
Institut National de l'Audiovisuel (INA)
Maite Barnetche-ren "Euskal Herria orai eta gero" emankizunak (1971-1986)
Urdin Euskal Herri irratiko euskal artxiboak (1969-1990)
Funts pribatu desberdinak
Xipri Arbelbide funtsa
Jean-Pierre Lapouble funtsa
Koldo Zuazo - Grabazio-bilduma
Agustin Mendizabalen fondoa
"Maurice Abeberry omendua" elkartearen artxiboak
Ttipi-Ttapa Fundazioa - Erran.eus
Euskal antzerkiaz - Eugenio Arozenaren funtsa
Mikel Erramouspéren funtsa
Aldudarrak elkartearen funtsa
Guillaume Irigoyen funtsa
Alex Artzelus Mujika funtsa
Prusiako Komisio fonografikoaren artxiboak (Alemania)
Radiokultura
Elkarrizketak - Radiokultura.eus
Zapatagintza Hazparnen - Radiokultura.eus
Lapurdi irratia
Mucem
Irulegiko irratia
Aldudarrak Bideo
Euskokultur fundazioa
Gure irratia
Emaitza(k)
#
Lekukoak
Herria
Grabaketak
Pasarteak
1
AINCIART Pierre (Piarres) "Aintziart"
Heleta
1
3
2
ALGUEYRU Jean (Manex)
Heleta
1
5
3
AMESTOY Koldo
Hazparne
5
0
4
AMORENA Jean-Baptiste (Battitta)
Lekorne
1
25
5
ARBELBIDE Marie Andrée
Heleta
2
0
6
ARBELBIDE Xipri
Heleta
3
15
7
BARBIER Leire
Aiherra
1
36
8
BARBIER Henriette (Henrieta)
Aiherra
1
3
9
BELLECAVE Yvonne
Makea
2
6
10
BETBEDER Lucien
Lekorne
1
0
11
BIBENS Bernadette
Hazparne
1
0
12
BIDART Charlotte
Hazparne
1
0
13
BIDART Jean-Pierre
Hazparne
1
0
14
BIDART Pantxix
Hazparne
1
10
15
BISCAY Samuel
Aiherra
1
36
16
BONNET Joseph (Ttotte)
Hazparne
1
15
17
BORTEYRU Bernard
Hazparne
2
21
18
CAILLABA Xemartin
Lekorne
1
8
19
CALDERON Luixa
Beskoitze
1
7
20
CAMBLONG Daniel
Hazparne
1
0
21
CAMBLONG Gratien "Elixa"
Makea
4
0
22
CANDELE Marie-Thérèse (Teexa)
Bastida
1
6
23
CARRÈRE Gracie
Hazparne
1
0
24
CARRÈRE Aña
Hazparne
1
8
25
CHALLET Jean
Hazparne
1
0
26
CHARRITTON Xalbat
Izturitze
1
0
27
CLAVERIE Marie (Maddi)
Makea
1
32
28
CORNU Dominique
Hazparne
1
10
29
CURUTCHET Jean-Pierre
Heleta
7
24
30
CURUTCHET Armand
Beskoitze
1
14
31
DARMENDRAIL Pierre
Hazparne
1
0
32
DARTAGUIETTE Jean-Baptiste (Damatit)
Aiherra
1
2
33
DETCHART Edouard
Hazparne
1
0
34
DUBROCQ René
Beskoitze
1
14
35
DUHALDE Dominique
Donoztiri
1
5
36
DUHALDE Étienne (Extebe)
Aiherra
1
3
37
DUNAT Maite
Heleta
1
6
38
DUNAT Jean-Baptiste
Lekorne
1
0
39
DUNAT Henri
Lekorne
1
24
40
DURRUTY Peio
Hazparne
2
0
41
ETCHEBARNE Jérôme
Lekorne
1
25
42
ETCHEBEHERE Mattin
Makea
1
0
43
ETCHEBERRY Jean-Louis
Donoztiri
1
25
44
ETCHEMENDY Bernadette
Hazparne
1
12
45
ETCHEPARE Luixa
Lekorne
1
10
46
ETCHEVERRY Jean
Heleta
1
0
47
ETCHEVERRY Lucien
Heleta
1
0
48
ETCHEVERRY Michel
Heleta
3
0
49
ETCHEVERRY Sauveur
Heleta
1
0
50
ETCHEVERRY Jean-Pierre
Heleta
1
4
51
EYHERACHAR Sauveur (Xalbat)
Lekorne
1
25
52
FUNOSA Hélène
Hazparne
1
0
53
GARAT Frantxoa
Hazparne
2
33
54
GOUTENÈGRE Jean-Baptiste
Hazparne
1
0
55
GOYHENECHE Jean (Jeannot)
Hazparne
1
12
56
HARIGNORDOQUY Jean-Pierre
Makea
1
12
57
HARIGNORDOQUY Laurent
Makea
1
12
58
HEGUY Jean-Pierre
Hazparne
1
5
59
HEGUY Gracie
Hazparne
1
10
60
HEGUY Txomin
Hazparne
12
6
61
HIRIART Kristof
Bastida
1
11
62
HIRIART-URRUTY Jean "Abittu"
Hazparne
1
0
63
HIRIGOYEN Jeanne
Makea
1
20
64
IRIGOIN Pierre
Hazparne
1
10
65
ITCIA Terexa
Hazparne
1
14
66
JOCOU Gratien
Beskoitze
1
0
67
LABADIE Pierre
Hazparne
1
4
68
LANDARRETCHE Maddi
Lekorne
1
9
69
LARRAMENDY Tristant
Donoztiri
1
25
70
LARRANDABURU Antton
Hazparne
1
19
71
LEKUONA Mixel
Makea
2
0
72
LONDAITZBEHERE Maialen
Hazparne
1
0
73
LURO Étienne
Hazparne
1
0
74
MARTINON Marie-Jeanne (Maixan)
Aiherra
1
3
75
MAYA Graxi
Lekorne
2
12
76
MENDIBOURE Jean Pierre "Mendiburu"
Heleta
3
0
77
MOLERES Noël
Heleta
1
6
78
MOUESCA ELISSALDE Ana
Makea
1
0
79
MOUGICA Aña Mari
Lekorne
1
18
80
MOUGICA Raymond
Lekorne
1
18
81
OXARANGO Martin (Mattin)
Aiherra
1
2
82
PARACHOU Paul
Hazparne
1
0
83
ROBLES-ARANGUIZ Irkus
Beskoitze
1
5
84
ROBLES-ARANGUIZ Estitxu
Beskoitze
2
0
85
ROBLES-ARANGUIZ Ugutz
Beskoitze
7
13
86
SABAROTS Charles
Makea
1
40
87
SABAROTS Xaneta
Makea
1
40
88
SAINT-ESTEBEN Maddi
Hazparne
1
0
89
SAINTE-MARIE Jean-Pierre
Aiherra
1
4
90
THICOIPE Jean
Beskoitze
1
1
91
THÉRET Mizel
Hazparne
1
13
92
UHALDE Peio
Makea
2
2
93
URRUTY Laurent
Lekorne
2
12
94
XARRITON Piarres
Hazparne
9
15
CodeSyntax-ek garatua. Softwarea:
Django
.