Ipar Euskal Herriko ahozko memoriaren ataria
Sarrera
Grabaketak
Lekukoak
Herriak
Artxibo-funtsak
Gaiak
Lekukotasun sortak
Estatistika orokorrak
Berriak
Egitasmoa
Euskara
Français
Español
English
Euskara
Français
Español
English
Bilaketa aurreratua
Bilaketa aurreratua
Hego Lapurdi
Eskualdea
Dena
Amikuze
Bidaxuneko lurraldea
Errobi
Errobi - Aturri
Euskal kostaldea - Aturri
Garazi-Baigorri
Hazparneko lurraldea
Hego Lapurdi
Iholdi - Oztibarre
Xiberoa
Artxibo-funtsak
Pirinio Atlantikoetako artxiboak
Euskal itsas ondarea
Euskal dantza
XX. mendeko bigarren erdiko mugimendu handiak
Aturriko isurialdea
Zapatagintza Hazparnen eta Zuberoan
Arberoa-Iholdi-Oztibarreko ahozko memoria
Lapurdiko ahozko memoria
Zuberoa
Ahozkotasuna Baxenabarren: Garazi-Baigorri
Amikuzeko ahozko memoria
Etnologo gazte - Manex Erdozaintzi-Etxart Kolegioa (2023)
Euskal kultur erakundeko artxiboak
Elkarrizketa tematikoak
SOKA, euskal dantzaren urratsetan
"Euskal kulturaren lekuko" elkarrizketak
Xaharren urratsetik
Kantuketan
Euskal kulturari buruzko mintzaldiak
Itsasuko herriko etxeko artxiboak
Euskal Herriko Ahotsak - Ahotsak.eus
Donibane Lohizuneko herriko etxeko artxiboak
Institut National de l'Audiovisuel (INA)
Maite Barnetche-ren "Euskal Herria orai eta gero" emankizunak (1971-1986)
Urdin Euskal Herri irratiko euskal artxiboak (1969-1990)
Funts pribatu desberdinak
Xipri Arbelbide funtsa
Jean-Pierre Lapouble funtsa
Koldo Zuazo - Grabazio-bilduma
Agustin Mendizabalen fondoa
"Maurice Abeberry omendua" elkartearen artxiboak
Ttipi-Ttapa Fundazioa - Erran.eus
Euskal antzerkiaz - Eugenio Arozenaren funtsa
Mikel Erramouspéren funtsa
Aldudarrak elkartearen funtsa
Guillaume Irigoyen funtsa
Alex Artzelus Mujika funtsa
Prusiako Komisio fonografikoaren artxiboak (Alemania)
Radiokultura
Elkarrizketak - Radiokultura.eus
Zapatagintza Hazparnen - Radiokultura.eus
Lapurdi irratia
Mucem
Irulegiko irratia
Aldudarrak Bideo
Euskokultur fundazioa
Gure irratia
Emaitza(k)
#
Lekukoak
Herria
Grabaketak
Pasarteak
1
ABEBERRY Beñat
Arbona
1
0
2
AGUERRE Ttitto
Senpere
1
11
3
AGUIRRE Laurent
Donibane Lohizune
1
0
4
ANDIAZABAL Pierre
Urruña
3
9
5
APESTEGUY Laurent
Arbona
1
8
6
APESTEGUY Mirentxu
Arbona
1
8
7
APRENDIZTEGI Pierre
Biriatu
1
0
8
ARAMBARRI Luxiano
Ziburu
1
6
9
ARANAZ Raphaël
Ziburu
2
0
10
ARANBURU Leon
Urruña
1
0
11
ARANBURU ARBENOITZ Thérèse
Urruña
1
0
12
ARIZAGA Joaquin
Biriatu
1
18
13
ARKOTXA Aurelia
Hendaia
2
0
14
ARREGUI Mikel
Donibane Lohizune
1
14
15
ARRIETA Joseph
Donibane Lohizune
1
25
16
ARTETXE SARASOLA Gorka
Hendaia
2
34
17
ARTETXE SARASOLA Miren
Hendaia
2
34
18
ARZALLUS Jexus
Biriatu
1
5
19
AZARETE Olivier
Donibane Lohizune
1
10
20
AZARETE Jean-Louis
Urruña
1
0
21
BAPTISTE François
Ainhoa
1
0
22
BARQUEZ Ramuntxo
Ziburu
1
8
23
BARROSO GOMILA Odei
Urruña
3
28
24
BERCETCHE Michel
Urruña
1
9
25
BERGARA Ganixon "Txistu"
Sara
2
17
26
BERHOAGUE Etiennette
Ziburu
1
5
27
BERRA Mixel
Hendaia
1
0
28
BILLEREY Marxa
Urruña
1
5
29
BRAVE Lucie
Senpere
1
0
30
BURGUETE Joséphine "Fifine"
Ziburu
1
11
31
CARRÈRE Mattin
Arbona
1
0
32
CARRÈRE Pantxoa
Arbona
6
0
33
CASTET Simon
Getaria
1
0
34
CLERC-CHARRIEZ Elena
Urruña
1
14
35
COLINA Sustrai
Urruña
1
17
36
DIRASSAR Jean-Baptiste (Janbattitt)
Ziburu
1
6
37
DOUAT Dominique
Ziburu
1
10
38
DUHAU Henri
Senpere
4
44
39
DUPÉROU Rémi
Donibane Lohizune
1
40
40
DUTOURNIER Michel
Sara
2
0
41
DUTOURNIER Paul
Sara
4
0
42
ECENARRO Kotte
Hendaia
1
0
43
ECHEVESTE Angel
Ziburu
1
7
44
ELBÉE Elie (d')
Ahetze
1
0
45
ELGART Michel
Donibane Lohizune
1
8
46
EPALZA Mikel
Urruña
1
10
47
ERRANDONEA Angèle
Sara
1
0
48
ESPONDA Germain
Senpere
1
0
49
ESPONDE Anita
Ahetze
1
3
50
ETCHELECOU Pierre
Arbona
4
39
51
ETCHEVERRIA Jokin
Donibane Lohizune
1
14
52
ETCHEVERRY Ernest
Donibane Lohizune
1
29
53
ETCHEVERS Ernest
Donibane Lohizune
1
27
54
ETXARRI Andoni
Hendaia
1
27
55
ETXEBARRIA Jokin
Donibane Lohizune
1
0
56
EZPONDA Txomin
Ahetze
11
5
57
FAGOAGA Ganex
Sara
1
0
58
FAGOAGA Jean
Sara
1
0
59
FAGOAGA Paul Martin
Sara
3
0
60
GALANT André
Ziburu
1
3
61
GARAIALDE Raymond
Donibane Lohizune
1
0
62
GARAT Jean-Baptiste
Hendaia
3
9
63
GARCIA Arturo
Ziburu
1
2
64
GARCIA-BASURKO Joanes
Sara
1
17
65
GARMENDIA Isidore
Donibane Lohizune
1
0
66
GAZTELUMENDI Pierre
Biriatu
1
0
67
GOIKOETXEA Itxaro
Donibane Lohizune
1
0
68
GONI Peio
Senpere
1
0
69
HIRIGOYEN Antton
Sara
1
2
70
IDIART Roger
Azkaine
9
0
71
INCHAUSPE Charles
Donibane Lohizune
1
0
72
INDA Inazio
Azkaine
1
0
73
IRASTORZA Extefana
Hendaia
2
37
74
IRATZOKI Jean Louis
Azkaine
1
17
75
IRATZOQUY Adrien
Azkaine
2
14
76
IRATZOQUY Bernadette
Azkaine
1
0
77
IRAZOQUI Annie
Donibane Lohizune
1
10
78
IRAZUSTA Richard
Hendaia
1
0
79
ITHURRALDE André
Donibane Lohizune
2
0
80
ITHURRALDE Kattalin
Donibane Lohizune
1
23
81
ITURRIOZ Andoni
Senpere
1
3
82
JAUREGUIBERRY Joseph
Donibane Lohizune
1
12
83
KAEMPF Albert
Ziburu
1
18
84
KARRIKABURU Pierre
Senpere
1
0
85
LABORDE Battitte
Sara
1
0
86
LADUCHE Pampi
Azkaine
2
0
87
LADUCHE Joseph
Azkaine
4
0
88
LADUCHE Mañaña
Azkaine
1
0
89
LAFITTE Mattin
Urruña
1
6
90
LANOUGUERE Ladix
Ziburu
1
0
91
LARRALDE Christian
Donibane Lohizune
1
2
92
LARREA Dominique
Senpere
2
0
93
LARREA Adur
Ziburu
1
15
94
LARRETCHE Jean-Baptiste
Urruña
1
8
95
LARZABAL Piarres
Azkaine
7
0
96
LARZABAL Jean-Jacques
Urruña
1
0
97
LASSERRE Théodore
Ziburu
1
9
98
LASTRA Luixa
Azkaine
2
5
99
LAVILLARD Dominique
Ziburu
1
12
100
LAZKANO Pascale
Getaria
1
2
101
LEGARTO Hélène
Donibane Lohizune
6
74
102
LEKUONA Janbattitt
Biriatu
1
0
103
LEKUONA IRAZOKI Elixabet
Urruña
1
0
104
LEMOINE Jean
Sara
2
0
105
LEREMBOURE Thérèse
Sara
2
0
106
LIZARDI Jean
Donibane Lohizune
1
0
107
LUBERRIAGA André (Andde)
Azkaine
2
0
108
MARIN Pantxo
Ziburu
1
0
109
MARIN Luixito
Ziburu
1
0
110
MARIN Julien
Ziburu
1
0
111
MARTIARENA Xabier
Ziburu
1
7
112
MENDIBOURE Beñat
Donibane Lohizune
1
14
113
MENDIBOURE Michel
Senpere
8
5
114
MENDIBURU Jean-Baptiste
Donibane Lohizune
1
2
115
MIHURA Fermin
Azkaine
2
0
116
MIRANDA Kattin
Ahetze
2
22
117
MIRANDA Raphaël
Ziburu
1
10
118
MIURA Joseph
Ziburu
1
25
119
MOLLE Béatrice
Hendaia
1
0
120
MONZÓN Telesforo
Donibane Lohizune
1
0
121
MOURGUY Jean-Baptiste
Donibane Lohizune
1
12
122
MUGICA Léon
Ziburu
2
9
123
MUGICA Ramuntxo
Urruña
1
0
124
NÉROU Rosette
Ziburu
1
15
125
OLAIZOLA Hélène
Hendaia
1
0
126
OLASAGASTI Eugène
Donibane Lohizune
1
11
127
OSTOLAZA Joxemari "Xalbardin"
Urruña
3
5
128
PASCASSIO Bernard
Ziburu
1
0
129
PASSICOT Mattin
Ziburu
1
0
130
POUYAL Germaine
Ahetze
2
16
131
PÉRY Fermina
Ziburu
1
10
132
PÉRY Jean
Ziburu
1
12
133
PÉRY Martta
Ziburu
1
0
134
PÉRY Martin
Donibane Lohizune
1
0
135
SALHA Kattalin
Donibane Lohizune
1
13
136
SEDES Michel
Donibane Lohizune
1
29
137
SEIN Anttonie
Donibane Lohizune
1
23
138
SEIN Albert
Donibane Lohizune
1
0
139
SEIN Manuel "Xanpun"
Donibane Lohizune
9
0
140
SORHOUET Madeleine
Urruña
1
8
141
SORÇABAL Léon "Dongaitz"
Urruña
1
0
142
SOUBELET René
Urruña
2
0
143
SUSPERREGUI Manuel
Ziburu
1
0
144
TELLERIA Pantxika
Donibane Lohizune
1
11
145
TELLERIA Ramuntxo
Donibane Lohizune
2
30
146
TELLERIA-ADAM Jakes
Donibane Lohizune
1
21
147
TELLETXEA Leon
Urruña
1
19
148
TORAL Michel
Ziburu
1
9
149
TREKU Martin "Mattin"
Ahetze
10
0
150
TXOPERENA Maddi Ane
Hendaia
1
15
151
URBISTONDO Mixel
Sara
3
0
152
URKIA Jean-Pierre
Ahetze
1
0
153
URKIA BERRA Eustaquia
Hendaia
1
23
154
VASLIN Michel
Donibane Lohizune
1
22
155
ZAMORA-DURRUTI Auxtin
Senpere
1
6
156
ZOZAYA Battitt
Azkaine
1
0
157
ZOZAYA Pantxoa
Donibane Lohizune
1
0
158
ZOZAYA Mixel
Donibane Lohizune
1
0
159
ZOZAYA GOYA Maite
Urruña
1
0
160
ZUBELDIA Nahia
Ziburu
1
15
161
ZUGASTI André
Urruña
1
9
162
ÇUBURU Josep
Senpere
1
0
CodeSyntax-ek garatua. Softwarea:
Django
.