Bilaketa aurreratua


  • Pirinio Atlantikoetako artxiboak
    • Euskal itsas ondarea
    • Euskal dantza
    • XX. mendeko bigarren erdiko mugimendu handiak
    • Aturriko isurialdea
    • Zapatagintza Hazparnen eta Zuberoan
    • Arberoa-Iholdi-Oztibarreko ahozko memoria
    • Lapurdiko ahozko memoria
    • Zuberoa
    • Ahozkotasuna Baxenabarren: Garazi-Baigorri
    • Amikuzeko ahozko memoria
  • Euskal kultur erakundeko artxiboak
    • Elkarrizketa tematikoak
    • SOKA, euskal dantzaren urratsetan
    • "Euskal kulturaren lekuko" elkarrizketak
    • Xaharren urratsetik
    • Kantuketan
    • Euskal kulturari buruzko mintzaldiak
  • Itsasuko herriko etxeko artxiboak
  • Euskal Herriko Ahotsak - Ahotsak.eus
  • Donibane Lohizuneko herriko etxeko artxiboak
  • Institut National de l'Audiovisuel (INA)
    • Maite Barnetche-ren "Euskal Herria orai eta gero" emankizunak (1971-1986)
    • Urdin Euskal Herri irratiko euskal artxiboak (1969-1990)
  • Funts pribatu desberdinak
    • Xipri Arbelbide funtsa
    • Jean-Pierre Lapouble funtsa
    • Koldo Zuazo - Grabazio-bilduma
    • Agustin Mendizabalen fondoa
    • "Maurice Abeberry omendua" elkartearen artxiboak
    • Ttipi-Ttapa Fundazioa - Erran.eus
    • Euskal antzerkiaz - Eugenio Arozenaren funtsa
    • Mikel Erramouspéren funtsa
    • Aldudarrak elkartearen funtsa
    • Guillaume Irigoyen funtsa
  • Prusiako Komisio fonografikoaren artxiboak (Alemania)
  • Radiokultura
    • Elkarrizketak - Radiokultura.eus
    • Zapatagintza Hazparnen - Radiokultura.eus
  • Lapurdi irratia
  • Mucem
  • Irulegiko irratia
  • Aldudarrak Bideo
  • Euskokultur fundazioa

Emaitza(k)

# Lekukoak Herria Grabaketak Pasarteak
1 ACCOCEBERRY Marcel Larraine 2 0
2 ACCOCEBERRY Maiteja Larraine 1 25
3 AGER Maiana Mitikile-Larrori-Mendibile 1 11
4 AGUER Pierre "Gat (Garat)" Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 2 0
5 AGUER Junes Gamere-Zihiga 1 0
6 AGUER Agnès Gamere-Zihiga 1 0
7 AGUERGARAY Allande Muskildi 2 0
8 AGUERGARAY Dominique Muskildi 1 0
9 AGUERGARAY Léonie Muskildi 2 0
10 ALTHABE Aurri Barkoxe 1 13
11 ARAGUAS Maddalen Gotaine-Irabarne 1 0
12 ARAMBURU Jean-Louis Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 1 21
13 ARANBURU "ARHANTXET" Beñat Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 2 0
14 ARHANCET Michel Atharratze-Sorholüze 1 0
15 ARHANCET Pierra Atharratze-Sorholüze 1 34
16 ARHANCET ÜTHÜRRI Marianne Atharratze-Sorholüze 1 34
17 ARHEX Joseph Santa-Grazi 1 0
18 ARHEX Jean Liginaga-Astüe 1 0
19 ARHIE Marie Idauze-Mendi 1 0
20 AROIX BIELLE Marie Rose Barkoxe 1 0
21 AROTCHAREN Jean-Baptiste (Battitta) Idauze-Mendi 1 0
22 ARTÇANUTHURY Gabrielle Idauze-Mendi 1 0
23 ASCARATEIL Pierre Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 1 7
24 BARNECHE André Urrüstoi-Larrabile 1 9
25 BARNEIX Maite Sohüta 1 11
26 BARNEIX Julien Larraine 2 0
27 BARREIX Erramun Urdiñarbe 2 0
28 BARREIX Michel Urdiñarbe 3 0
29 BARTHE Marie-Louise (Mailuisa) Urdiñarbe 1 0
30 BASAHAUN AGUIAR Anne Marie Santa-Grazi 1 0
31 BASSABER Felix Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 1 0
32 BAYLE Aña Urdiñarbe 1 0
33 BEDAXAGAR Jean-Michel Urdiñarbe 7 32
34 BEHETY Beñat Larraine 2 0
35 BEHOCARAY Jean Pierra Sohüta 2 0
36 BERDOT Jean Eskiula 1 0
37 BERROGAIN Luisa Urdiñarbe 1 0
38 BERZAITZ Michel Muskildi 1 0
39 BERZAITZ Pier-Paul Muskildi 2 0
40 BIDALUN ETCHEMAITE Noelie Santa-Grazi 1 0
41 BIDEGARAY Saint-Jean Garindaine 1 3
42 BISKAISAKE Marianne Altzürükü 1 1
43 BORDAÇARRE Arnaud "Allandu" Iruri 3 32
44 BORDAÇARRE Pierre "Etxahun Iruri" Iruri 4 0
45 BOUILLON Gaxuxa Maule-Lextarre 1 0
46 BURGUBURU Ambroise Santa-Grazi 2 0
47 BURGUBURU Madeleine Santa-Grazi 1 0
48 BURGUBURU Maité Santa-Grazi 1 0
49 CAMPANÉ Marianne Altzürükü 1 1
50 CAMUS Sauveur Bildoze-Onizepea 2 0
51 CASANAVE Pierra Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 1 0
52 CASANAVE Maddalen Ligi-Atherei 1 0
53 CASENAVE-HARIGILE Junes Santa-Grazi 6 0
54 CASET BARREIX Luisa Urdiñarbe 2 0
55 CASTILLON Graxiana Eskiula 1 12
56 CASTILLON Ximun Eskiula 1 21
57 CHILOPÉ Michel Urdiñarbe 2 0
58 CHIMIX Solange Muskildi 1 0
59 CLAVERIE Pierre Maule-Lextarre 1 0
60 DALGALARONDO Paul Maule-Lextarre 1 0
61 DALGALARRONDO Elisabeth Urdiñarbe 1 0
62 DASCON Fantxoa Idauze-Mendi 5 0
63 DASCON Allande Urdiñarbe 2 0
64 DAVANT Joana Urrüstoi-Larrabile 1 24
65 DAVANT Jean-Louis Urrüstoi-Larrabile 10 53
66 DAVANT Jean Pierra Urrüstoi-Larrabile 1 0
67 ERBIN Johañe Sohüta 1 0
68 ERREZARET René Eskiula 1 5
69 ESTECAHANDY Jean-Louis "Lulu Ibar" Barkoxe 1 35
70 ETCHANDY Charles Maule-Lextarre 1 0
71 ETCHART Jean Altzürükü 1 0
72 ETCHART Kattalina Altzürükü 1 0
73 ETCHEBARNE Pierre Barkoxe 1 24
74 ETCHEBARNE Jüje Gamere-Zihiga 1 0
75 ETCHEBARNE Joseph (Jojo) Barkoxe 1 0
76 ETCHEBEST Johañe Ligi-Atherei 1 10
77 ETCHECOPAR Michel Gotaine-Irabarne 1 17
78 ETCHECOPAR Maitena Zalgize-Doneztebe 3 0
79 ETCHEGOYEN Benoît Garindaine 1 0
80 ETCHEGOYHEN Jean Altzürükü 1 0
81 ETCHEGOYHEN Philippe Idauze-Mendi 4 0
82 ETCHEMAITE Beñat Larraine 1 0
83 ETXART Allande Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 5 12
84 ETXART Margarita Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 1 5
85 ETXART Niko Altzürükü 4 1
86 ETXEBARRIA Gonzalo Barkoxe 2 12
87 ETXEBERRY Xuxe Larraine 1 0
88 FAURIE Margot Espeize-Undüreine 1 18
89 GARAT Louis Barkoxe 1 2
90 GARAT Polo Barkoxe 1 17
91 GARCIA ELGART Maiana Muskildi 2 0
92 GUIRESSE Pierre Maule-Lextarre 3 0
93 HASTOY Jean Atharratze-Sorholüze 4 0
94 HOBIAGUE Allande Etxebarre 1 0
95 HOQUI Bettan Zalgize-Doneztebe 1 39
96 HOQUI Joana Zalgize-Doneztebe 1 39
97 IRABARNIA Maidalena Barkoxe 1 22
98 IRIART Ihitz Aloze-Ziboze-Onizegaine 1 24
99 IRIBARNE Piarres Ainharbe 1 0
100 JARAGOYHEN Jakes Altzürükü 3 27
101 JAUREGUIBER Joseph Larraine 1 39
102 KORTONDO Joseph Larraine 1 0
103 LARRANDABURU Oihana Larraine 1 25
104 LARRANDABURU Robert "Pipas" Larraine 1 0
105 LASCARAY Jean Ainharbe 1 0
106 LAXAGUEBORDE Dominique "Etchandyber" Mendikota 1 0
107 LECHARDOY Germaine Barkoxe 1 31
108 LECHARDOY Jean-Fabien Barkoxe 1 31
109 LECHARDOY Ana Barkoxe 1 0
110 LOUGAROT Arnaud Gotaine-Irabarne 1 0
111 MENDIONDO Madeleine Mitikile-Larrori-Mendibile 4 0
112 MIRANDE Jean-Pierre "Pepela" Garindaine 1 0
113 MOHORADE Odette Urdiñarbe 1 0
114 MOROT MONOMI Ferdinand Sohüta 1 28
115 NICIBAR BÜRGÜBÜRÜ Dominique Atharratze-Sorholüze 1 28
116 OLALAINTY Maite Ligi-Atherei 1 0
117 PEILLEN Txomin Santa-Grazi 2 0
118 PEREZ Juan Cruz Maule-Lextarre 1 0
119 PEREZ Armand Maule-Lextarre 1 0
120 PITRAU Anita Atharratze-Sorholüze 1 3
121 PORDOY HASTOY Félicie Atharratze-Sorholüze 1 0
122 QUEHEILLE Patrick "Kanpo" Barkoxe 2 32
123 QUEHEILLE Marcel Zalgize-Doneztebe 2 0
124 QUEHEILLE Battitte Altzürükü 1 27
125 QUEHEILLE Margaita Barkoxe 1 22
126 RECALT Dominika "Titika" Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 1 17
127 RECALT Jean-Pierre Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 1 30
128 RECALT Maiteja Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 1 0
129 RECALT Georges Sarrikotapea 1 5
130 RECALT Yolande Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 1 0
131 SAGARDOI Battitta Barkoxe 1 17
132 SARASOLA Beñat Maule-Lextarre 1 0
133 TARTACHU Erramun Urdiñarbe 1 22
134 URRUTY Battitta Garindaine 4 0
135 URRUTY AGUER Aña Mari Altzai-Altzabeheti-Zunharreta 1 0
136 UTHURRIBORDE Dominique Barkoxe 2 0
137 XÜBÜRÜ Junes Atharratze-Sorholüze 6 0
CodeSyntax-ek garatua. Softwarea: Django.