Ipar Euskal Herriko ahozko memoriaren ataria
Sarrera
Grabaketak
Lekukoak
Herriak
Artxibo-funtsak
Gaiak
Lekukotasun sortak
Estatistika orokorrak
Berriak
Egitasmoa
Euskara
Français
Español
English
Euskara
Français
Español
English
Bilaketa aurreratua
Bilaketa aurreratua
Garazi-Baigorri
Eskualdea
Dena
Amikuze
Bidaxuneko lurraldea
Errobi
Errobi - Aturri
Euskal kostaldea - Aturri
Garazi-Baigorri
Hazparneko lurraldea
Hego Lapurdi
Iholdi - Oztibarre
Xiberoa
Artxibo-funtsak
Pirinio Atlantikoetako artxiboak
Euskal itsas ondarea
Euskal dantza
XX. mendeko bigarren erdiko mugimendu handiak
Aturriko isurialdea
Zapatagintza Hazparnen eta Zuberoan
Arberoa-Iholdi-Oztibarreko ahozko memoria
Lapurdiko ahozko memoria
Zuberoa
Ahozkotasuna Baxenabarren: Garazi-Baigorri
Amikuzeko ahozko memoria
Etnologo gazte - Manex Erdozaintzi-Etxart Kolegioa (2023)
Euskal kultur erakundeko artxiboak
Elkarrizketa tematikoak
SOKA, euskal dantzaren urratsetan
"Euskal kulturaren lekuko" elkarrizketak
Xaharren urratsetik
Kantuketan
Euskal kulturari buruzko mintzaldiak
Itsasuko herriko etxeko artxiboak
Euskal Herriko Ahotsak - Ahotsak.eus
Donibane Lohizuneko herriko etxeko artxiboak
Institut National de l'Audiovisuel (INA)
Maite Barnetche-ren "Euskal Herria orai eta gero" emankizunak (1971-1986)
Urdin Euskal Herri irratiko euskal artxiboak (1969-1990)
Funts pribatu desberdinak
Xipri Arbelbide funtsa
Jean-Pierre Lapouble funtsa
Koldo Zuazo - Grabazio-bilduma
Agustin Mendizabalen fondoa
"Maurice Abeberry omendua" elkartearen artxiboak
Ttipi-Ttapa Fundazioa - Erran.eus
Euskal antzerkiaz - Eugenio Arozenaren funtsa
Mikel Erramouspéren funtsa
Aldudarrak elkartearen funtsa
Guillaume Irigoyen funtsa
Alex Artzelus Mujika funtsa
Prusiako Komisio fonografikoaren artxiboak (Alemania)
Radiokultura
Elkarrizketak - Radiokultura.eus
Zapatagintza Hazparnen - Radiokultura.eus
Lapurdi irratia
Mucem
Irulegiko irratia
Aldudarrak Bideo
Euskokultur fundazioa
Gure irratia
Emaitza(k)
#
Lekukoak
Herria
Grabaketak
Pasarteak
1
AIRE Marie-Claude
Urepele
1
4
2
AIRE Fernando "Xalbador"
Urepele
4
0
3
AIRE Miren
Urepele
1
0
4
AIRE Michel
Urepele
9
2
5
ALCHOURROUN André
Lekunberri
1
4
6
ALDAX Henri
Ortzaize
2
3
7
ALZUGARAY Manuel
Urepele
2
1
8
ARAMBEL Leon
Aldude
1
24
9
ARBILLAGA Joseph
Ortzaize
1
0
10
ARCÉ Amédée
Baigorri
2
0
11
ARDOIN Dominique
Izpura
1
2
12
ARDOIN Mailuxa
Izpura
1
3
13
ARGAIN Bettiri
Ortzaize
1
7
14
ARRABIT Fanny
Bidarrai
1
7
15
ARRAMBEL Maddi
Urepele
1
0
16
ARRANBIDE Txomin
Urepele
3
20
17
ARRETCHE Joseph (Ttotte)
Ezterenzubi
1
12
18
AURNAGUE Michel
Uharte Garazi
1
15
19
BARADAT Marie-Hélène
Baigorri
1
3
20
BARBERARENA Jean-Baptiste
Zaro
2
12
21
BASCANS Jean Baptiste
Urepele
1
0
22
BERGOUIGNAN Alexandre
Baigorri
1
0
23
BERGOUIGNAN Michel
Baigorri
1
0
24
BERHOCOIRIGOIN Michel
Gamarte
6
6
25
BERHOCOIRIGOIN Mikele
Gamarte
1
5
26
BERTERRECHE Jean-Marie
Baigorri
1
5
27
BIDART Jean-Baptiste "Kuxkurrio"
Baigorri
1
33
28
BIDART Betti
Baigorri
2
40
29
BIDART Jojo
Baigorri
1
0
30
BIDART Pierre
Baigorri
2
0
31
BIDART Filipe
Baigorri
1
0
32
BIDAURRETA Frantxua
Aldude
1
3
33
BISCAICHIPY Louis
Ezterenzubi
1
17
34
BISCAICHIPY Maite
Arrosa
1
8
35
BISCAICHIPY Jean-Baptiste
Arrosa
1
8
36
BISCARY Thierry
Anhauze
1
14
37
BIZKAITXIPI Aña
Gamarte
2
46
38
BRUST Michel
Arrosa
1
6
39
CACHENAUT Marie-Catherine (Kattin)
Buztintze-Hiriberri
1
6
40
CACHENAUT François (Frantxoa)
Jatsu (Garazi)
1
3
41
CAMINO Joseph
Arnegi
1
4
42
CANARDELLE ARRAMBEL Rosy
Urepele
1
0
43
CARRICART Laurent
Lakarra
1
8
44
CHABAGNO Albert
Uharte Garazi
2
3
45
CHANGALA Félicie
Anhauze
1
6
46
CURUTCHET Michel
Ezterenzubi
2
7
47
DUCLOS Beñat
Bidarrai
1
16
48
ECHEVERTZ Marie-Angèle
Bidarrai
1
9
49
ECHEVERZ Angèle
Arrosa
1
4
50
ELGART Pettan
Urepele
1
1
51
ELGUE Joanes
Ortzaize
1
10
52
ELICECHE Jeanne
Bidarrai
2
9
53
ELICECHE Koxe Manuel
Bidarrai
1
9
54
ERRAMOUN Pierre (Piarre)
Azkarate
1
0
55
ERRAMOUSPÉ Mikel
Aldude
4
6
56
ERRAMOUSPÉ Piarre
Aldude
1
0
57
ERRECA Jean-Pierre
Urepele
2
7
58
ERROTABEHERE Jean-Louis
Arrosa
1
0
59
ERROTABEHERE Aguxtin
Baigorri
3
7
60
ESCOZ Pedro
Lasa
1
0
61
ESPIL Manex (Jean)
Baigorri
1
0
62
ETCHEBARREN Marie-Antoinette
Urepele
3
0
63
ETCHEBEHERE Grazi
Ortzaize
1
3
64
ETCHEGOIN Michel
Donazaharre
1
0
65
ETCHEHANDY Marcel
Eiheralarre
4
39
66
ETCHEHANDY Ignace
Eiheralarre
1
4
67
ETCHELECU Margaita
Donibane Garazi
1
6
68
ETCHEVERRY Jean-Noël
Bidarrai
1
4
69
ETCHEVERRY-AINCHART Jean
Baigorri
1
0
70
ETXAMENDI Eñaut
Ezterenzubi
6
6
71
ETXEBARREN Domingo
Urepele
1
27
72
ETXEBARREN Xanpier
Urepele
1
27
73
ETXEBARREN Joanes
Urepele
1
27
74
EYHERABIDE Pierre
Donazaharre
1
0
75
GACHITEGUY Adrien
Aldude
6
2
76
GAINZA Germaine
Banka
1
3
77
GERMAIN Michel
Donibane Garazi
1
22
78
GERMAIN Yvette
Donibane Garazi
2
22
79
GLAISE Jamattitt
Urepele
1
0
80
GOROSTIAGUE Marie-Albertine (Maddi)
Lasa
1
4
81
HARIGNORDOQUY Jean-Louis "Laka"
Baigorri
3
4
82
HARISPE Flontxa
Uharte Garazi
2
19
83
HARISTOY Marcel
Baigorri
1
39
84
HARITSCHELHAR Eñaut
Baigorri
2
0
85
HARITSCHELHAR Jean
Baigorri
10
1
86
HARLOUCHET Claude
Duzunaritze-Sarasketa
3
0
87
HARLOUCHET Maddi
Duzunaritze-Sarasketa
2
10
88
HARLOUCHET Jean-Michel
Duzunaritze-Sarasketa
2
5
89
HARRIET Angèle
Urepele
1
0
90
HARRIET Marie-Jeanne
Duzunaritze-Sarasketa
2
7
91
HIRIGARAY Pantxo
Aldude
2
0
92
HUARTE Yvonne
Ortzaize
1
3
93
IBARGARAY Jean-Claude
Lakarra
1
0
94
IBARRA Petra
Banka
1
7
95
IDIART Gracieuse (Gaxuxe)
Donibane Garazi
1
8
96
INCHAUSPE Martial
Donibane Garazi
1
7
97
INCHAUSPE Alexis
Donazaharre
1
4
98
INDART Beñardo
Uharte Garazi
2
14
99
IRALOUR Peio
Donazaharre
1
3
100
IRIART Charles
Donibane Garazi
2
0
101
IRIARTE Felix "Berjinanto"
Banka
2
0
102
IRIBARNE Pierre
Lasa
1
0
103
IRIBARNE-OLHAGARAI Maia
Donibane Garazi
1
11
104
IRIGARAY Guillaume
Ahatsa-Altzieta-Bazkazane
1
9
105
IRIGARAY René
Arrosa
1
6
106
IRIGARAY Pantzo
Baigorri
2
0
107
IRIGARAY Joseph
Azkarate
2
0
108
IRIGOIN Pierre
Izpura
1
4
109
IRIGOYEN Jean-Noël
Ainhize-Monjolose
1
4
110
IRIGOYEN Guillaume
Ainhize-Monjolose
1
3
111
IRIGOYEN Frantxoa
Ainhize-Monjolose
3
0
112
IRIGOYEN Jean
Ainhize-Monjolose
1
1
113
IRIGOYEN Beñat "Galtxetaburu"
Gamarte
2
2
114
IÑARRA Martin
Ortzaize
2
0
115
JAUNARENA Jeanne-Marie (Mamaddi)
Ortzaize
2
1
116
JAURIBERRY Margitta
Duzunaritze-Sarasketa
2
7
117
JAURY Peio
Donibane Garazi
1
35
118
JUANIKOTENA Pantxo
Banka
1
0
119
KURUTCHARRY Noëlie
Aintzila
1
4
120
LACO-ERRECART Kaiet
Mendibe
1
3
121
LANATUA Manex
Ahatsa-Altzieta-Bazkazane
4
32
122
LANDABOURE Marie-Anne (Maiena)
Ortzaize
1
5
123
LANDABOURE Frédéric
Ortzaize
1
3
124
LANDABURU Maddi
Aintzila
1
7
125
LARRAMENDI Mañex
Ahatsa-Altzieta-Bazkazane
6
20
126
LARRAMENDY Beñat
Donazaharre
1
0
127
LARRE Émile
Baigorri
2
40
128
LAURONSE Marie-Jeanne
Arrosa
1
0
129
LAXAGUE Pierre
Azkarate
1
4
130
LEKUMBERRI Terexa
Ortzaize
4
1
131
LEKUMBERRY Antoinette
Ortzaize
1
6
132
LEKUMBERRY Pierre (Piarre)
Ortzaize
1
7
133
LEKUMBERRY Amélie
Ortzaize
1
7
134
LERISSA Dominique (Domingo)
Behorlegi
3
14
135
LUBET Henri
Aldude
1
0
136
LUKU Antton
Donibane Garazi
2
1
137
MAITIA François
Izpura
2
0
138
MAITIA Jean-Louis
Ezterenzubi
3
0
139
MARIS Joseph (Jo)
Donibane Garazi
1
4
140
MARTICORENA Erramun
Baigorri
3
5
141
MATÉO Jean
Baigorri
1
0
142
MINABERRY Marie-Jeanne
Banka
2
38
143
MINABERRY Caroline
Ortzaize
1
1
144
MORETTI Jean
Mendibe
1
4
145
NEGELOUA Erramun
Gamarte
3
20
146
OURET Charles (Ttale)
Zaro
1
5
147
OXANDABARRATZ Arnaud
Gamarte
1
0
148
OÇAFRAIN Mayi
Banka
2
7
149
OÇAFRAIN Yvonne
Banka
1
5
150
OÇAFRAIN Marie-Christine
Banka
1
4
151
OÇAFRAIN Dominika
Banka
1
4
152
SABALÇAGARAY Martin
Baigorri
1
19
153
SALABERRI Babet
Urepele
1
0
154
SALDUBEHERE Ttotte
Aldude
2
0
155
SALLABERRY Kattalin
Bidarrai
3
12
156
SAROIBERRI Xelextin
Urepele
1
27
157
TIHISTA Michel
Ezterenzubi
2
22
158
TISSET Catherine
Behorlegi
3
8
159
TRISTANT Sauveur (Xalbat)
Irulegi
1
4
160
UHALDEBORDE Henri
Donibane Garazi
1
35
161
UNHASSOBISCAY Jeanne
Behorlegi
2
10
162
URRUTY Beñat
Mendibe
2
15
163
VAN DEN ZANDE Bernard
Duzunaritze-Sarasketa
2
5
164
ZUBILLAGA Magali
Aldude
1
0
CodeSyntax-ek garatua. Softwarea:
Django
.